Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Idealny materac, czyli jaki?

materace-kolo

Idealny materac, czyli jaki?

Człowiek przeciętnie spędza 1/3 swojego życia w łóżku. Zaskakujące, prawda? W obliczu tego faktu bardzo ważną rolę pełni materac. Dopasowany model do indywidualnych potrzeb organizmu i osobistych preferencji chroni przed bólami pleców, kręgosłupa czy karku. Nie mówiąc już o większym komforcie snu i bardziej wartościowym odpoczynku dla całego ciała.

Odpowiedni materac wspiera, przynosi ulgę i pozwala na swobodę podczas leżenia i zmiany pozycji. Idealnie do tych zadań sprawdza się materac lateksowy rodzaj posłania z serii Vita Talalay. Nie tylko wprowadza zupełnie nowy standard snu w sypialni, ale również wspiera organizm i zdrowy odpoczynek. Wszystko za sprawą bezpiecznych i naturalnych materiałów, które odprężają ciało oraz wspierają kręgosłup w utrzymaniu prawidłowego kształtu i pozycji.

Zdrowe wsparcie dla organizmu

Bardzo ważne jest, aby twój materac pomagał ciału w zdrowym wypoczynku. Jest to pierwszy z dwóch podstawowych cech idealnego materaca. Wiele osób uważa, że ​​posłanie na którym się śpi powinno być twarde albo miękkie lub co najwyżej stanowić połączenie tych dwóch cech. Jednak właściwy materac,to coś więcej niż twardość. Oczywiście solidny model o dużej gęstości pianki jest przeznaczony dla cięższych osób. Jednak nie jest to jedyne kryterium. Niektóre osoby po prostu lubią spać na twardszym modelu. Czują się bardziej komfortowo na takim posłaniu niż na super miękkim, zapadającym się materacu.

Wsparcie ciała podczas snu jest bardzo ważną cechą, która bezpośrednio wpływa na zdrowie. Po pierwsze odpowiednio twardy model podtrzymuje prosty kształt kręgosłupa podczas snu i wpływa na zachowanie odpowiedniej pozycji, która nie uciska żadnej części organizmu.

Jeśli budzimy się z bólem karku, oznacza to, że materac nie wspomaga kręgosłupa. Co przekłada się na zwiększone ryzyko wystąpienia schorzeń układu ruchowego, w tym lordozy i skoliozy. Po przełożeniu to na dobową liczbę godzin, może się okazać, że zła pozycja podczas snu to 1/3 całego dnia.

Złagodzenie napięcia w mięśniach

Drugą, bardzo ważną cechą dobrego materaca jest łagodzenie napięcia mięśniowego, które często można zauważyć w postaci porannego zesztywnienia palców czy karku. Po przebudzeniu czuć cierpnące mięśnie, które mają problemy z płynnością ruchów. Wszystko to jest spowodowane złym materacem, który utrudnia prawidłowy przepływ krwi w organizmie. Czasami jest to również związane ze złą pozycją i zgiętymi kończynami lub nadmiernie wygiętym czy skulonym karkiem.

Dobre posłanie powinno złagodzić skutki takich rzeczy. Zapewnić odpoczynek i odprężenie mięśni, które zregenerują się po dniu pełnym pracy. Co więcej, relaks jest potrzebny z jeszcze innej przyczyny. Stan ciała wpływa na samopoczucie oraz kondycję psychiczną. Wypoczęty organizm odczuwa mniejszy stres, niepokój oraz ma lepszą odporność na infekcje czy choroby. Poprawia się również przepływ krwi, co sprawia, że ciało jest bardziej elastyczne oraz szybsze w reakcji.

Z kolei spanie na niedopasowanym materacu może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Najbardziej powszechnym jest bezsenność. Długotrwałe napięcie mięśni może również być widoczne w braku energii oraz chęci do działania. Taki stan sprawia, że ciało jest bardziej podatne na choroby.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button