Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Materac piankowy – synonim komfortu i wygody.

zalety-materacy-piankowych

Materac piankowy – synonim komfortu i wygody.

Spokojny i relaksujący sen to podstawa, którą powinien oferować każdy rodzaj materaca. Jednak nie ma idealnego posłania, który by spełniał potrzeby każdej osoby. Jedni wysypiają się na twardym materacu sprężynowym, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie odpoczynku na innym niż piankowy model. Z gustami nie ma, co się kłócić. Jednak jest jedna rzecz, która sprawia, że to właśnie ten ostatni jest uznawany za synonim komfortu i wygody.

Błogi sen w piankowym królestwie

Dobrze znane wszystkim sprężynowe modele odchodzą powoli do lamusa. Wszystko za sprawą pianki, która zdobyła szturmem sypialnie większości z nas. Do tej pory obecna była jako dodatkowy wypełniacz w wielu innych rodzajach materacy. Jednak dzięki zaawansowanym rozwiązaniom produkcyjnym i technologicznym proces wytwarzania pianki uległ zmianie.

Głównym problemem każdego piankowego materaca była sprężystość i elastyczność, które z upływem czasu traciły swoje właściwości. Wskutek tego ulegał deformacjom, zniekształceniom i przede wszystkim spłaszczeniu. Na szczęście to już nie stanowi problemu, ponieważ obecne pianki posiadają znacznie większą wytrzymałość i sprężystość niż ich starsze odpowiedniki. Trzeba pamiętać, że im więcej pianki, tym większa jej gęstość i wyższa jakość. Niektóre modele mogą mieć nawet do 21 cm wypełnienia, co sprawia, że sen na takim materacu to prawdziwa przyjemność i regeneracja dla ciała.

Zalety materacy piankowych

Istnieje wiele plusów tego rodzaju posłania. Oprócz wspomnianego komfortu i wygody, nie sposób nie wspomnieć o ich zbawiennym działaniu na organizm człowieka. Modele z wysokoelastycznej pianki świetnie dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, przez co leżąca osoba nie ma problemu z utrzymaniem prostej pozycji podczas snu. Poranne wstawanie nie będzie się już kojarzyło z bólem pleców lub karku. Co więcej, fundując sobie materac z siedmioma strefami twardości zapewniamy ciału równomierne rozłożenie ciężaru na powierzchni posłania. Nieprzyjemny ucisk czy niewygodna pozycja już nie będzie stanowiła problemu, ponieważ najbardziej problematyczne strefy ciała zostaną odciążone a mięśnie rozluźnione.

Innym rodzajem pianki jest termoelastyczny typ, który odpowiada za utrzymanie optymalnej temperatury podczas snu. W zimne dni będzie zatrzymywał ciepło, a podczas ciepłych wieczorów oddawał je. Koniec z zimnymi stopami i rękami! Pianka kształtuje się w miarę upływu czasu oraz ilości oddawanego ciepła. Innymi słowy robi się plastyczna i dopasowuje się do kształtu ciała śpiącej osoby. To rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane podczas lotów kosmicznych, gdzie trudno o utrzymanie stałej temperatury. Co więcej, tworzywo wraca do swojej pierwotnej formy bardzo szybko. Posiada wysoką wytrzymałość na deformacje i uszkodzenia mechaniczne.

Uniwersalność pianki to jedna z najważniejszych cech, które sprawiają, że materace piankowe są tak popularne. Nie ma, co się dziwić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od bardziej twardych po super miękkie. W przeciwieństwie do modeli kieszonkowych, piankowe odpowiedniki nie zużywają się tak szybko jak sprężyny, przez co zapewniają komfort i wygodę przez długi czas.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button