Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Proste sposoby na zachowanie małżeńskiej harmonii w sypialni.

materace koło

Proste sposoby na zachowanie małżeńskiej harmonii w sypialni.

Sypialnia dla wielu osób ma niezwykłe znaczenie. Po pierwsze jest to miejsce odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Po drugie stanowi osobistą oazę spokoju i harmonii od codziennego zgiełku i natłoku obowiązków. Z kolei dla małżonków to intymne miejsce, które dzielą wyłącznie z najbliższą sobie osobą. Aby zachować wzajemną zgodę i dobrą atmosferę w sypialni warto przestrzegać kliku zasad.

Nowa droga życia

Po pierwsze, nowożeńcy powinni kupić nowe meble do spania, materace, koce, pościel, poduszki i inne akcesoria po ślubie. W końcu rozpoczynają nowy etap w swoim życiu. Zupełnie świeży start pozwoli zbudować wszystko od podstaw. Wspólne wybieranie wymarzonego łóżka czy dodatków do sypialni to wspaniała okazja do spędzenia czasu razem.

Razem, a jednak osobno

Jeśli mowa o wyborze łóżka, warto zwrócić uwagę na odpowiedni materac. Większość par ma różne preferencje, co do twardości posłania. Kobiety z reguły wolą miękkie i komfortowe materace piankowe, podczas gdy panowie cenią sobie solidne i twarde podłoże. Częściowo jest to związane również z wagą. Panowie są o wiele ciężsi niż panie, dlatego w ich wypadku powinni postawić na twardy materac. Dla wygody spania małżonkowie wybierają zazwyczaj dwa, pojedyncze materace koło. Takie rozwiązanie pozwala dopasować konkretny model do osobistych preferencji. Jednak to tworzy nieprzyjemne wrażenie podziału. Niewygodna linia powoduje, że przytulenie się do bliskiej osoby nie jest komfortowe.

Na szczęście wielu producentów materacy ceni sobie wspólne chwile spędzone z ukochaną osobą i posiada w swojej ofercie modele, które łączą różne wypełnienie i twardość w jednym materacu. Bez zbędnych podziałów i niewygody korzystania z dwóch pojedynczych posłań.

Feng Shui dla szczęścia w łóżku małżeńskim

Sypialnia zaaranżowana w stylu feng shui jest bardzo ważna, aby zapewnić nie tylko dobry sen, ale także szczęście w małżeństwie. Okna i łóżka nie powinny być blisko. Jednym z najważniejszych zasad jest unikanie umieszczania łóżka przed oknem lub bezpośrednio pod nim. Złamanie tej reguły może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Dodatki również mają szczególne znaczenie w sypialni.  Okazuje się, że nawet sztuczne kwiaty mogą negatywnie wpływać na życie intymne małżonków. Wielu praktykantów tej chińskiej filozofii twierdzi, że sypialnia bez okien jest powodem częstych kłótni z bliską sercu osobą. Balans i harmonia w feng shui jest wpisana w okrąg, dlatego pomieszczenie, w którym śpimy nie powinno mieć zbyt wiele kątów. To samo tyczy się kanciastych przedmiotów, które przybierają kształt trójkątów.

Nawet umiejscowienie toalety ma swoje znaczenie. Według zasad, powinna znajdować się przed łóżkiem, aby nie zakłócać przepływu energii, który jest związany z wodą.

Znani ludzie i ich łóżkowe kaprysy

Włoski kompozytor Rossini tak uwielbiał łóżko, że gdy podczas tworzenia muzyki jeden z jego zapisków spadł na ziemię, wolał stworzyć wszystko na nowo, niż pochylić się i podnieść leżącą kartkę. Aleksander Wielki rządził sprawami publicznymi leżąc na łożu z litego złota, a Churchill napisał w swoim łóżku większość swego monumentalnego dzieła „Historia II wojny światowej”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button