Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Jaki materac na chory kręgosłup?

romina-farias-B5LZDN_t_fc-unsplash

Jaki materac na chory kręgosłup?

Osoby, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami pleców, często zastanawiają się, jaki materac na chory kręgosłup wybrać. Bóle tego typu są z reguły przykrą codziennością, która skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie – nic zatem dziwnego, że szukamy rozwiązania w zniwelowaniu przyczyny. Co może nią być? W dużej mierze warunki, w jakich obracamy się każdego dnia, a zatem praca przy komputerze, siedzący tryb życia, wiek, a także przenoszenie ciężkich przedmiotów. Znaczenie ma też materac, na jakim śpimy – jego odpowiedni wybór pozwala zneutralizować wiele rodzajów bólu pleców czy karku.

Jak dobrać materac?

Sam wybór materaca, jak wiadomo, opiera się na kilku zmiennych. Nie istnieje jeden produkt, który spełni oczekiwania każdego – dlatego warto podejść do tematu indywidualnie, szukając najlepszego podłoża do spania. Na co zwrócić uwagę? Otóż przede wszystkim na podstawowe informacje o użytkowniku, a wśród nich wiek, wagę oraz wzrost. To dzięki nim można wstępnie oszacować, jakiej grubości i twardości materaca szukamy. Jednak koniec końców całość sprowadza się do tego, by podłoże było po prostu wygodne. Łóżko jest miejscem, w którym spędzamy prawie ⅓ życia – to mnóstwo czasu, dlatego warto zadbać o to, by nasze plecy miały wtedy stabilne podparcie i zachowały zdrową postawę.

Rodzaj materaca na chory kręgosłup

Aby dobrać podłoże, dzięki któremu nasz kręgosłup może liczyć na ukojenie bólu, warto przyjrzeć się materiałom, z jakich wykonane są najlepsze materace ortopedyczne. To bowiem one są polecane tym, którzy borykają się z problemami z plecami – co więcej, świetnie sprawdzą się u osób, które ze względów zdrowotnych nie mają możliwości wstawania z łóżka, ponieważ nie powodują odleżyn, dając jednocześnie komfortowy wypoczynek. Jakiego materaca unikać, by nie narażać się na ból kręgosłupa? Odpowiedź może wydać się banalnie prosta: zbyt twardego lub zbyt miękkiego. Co więcej, do bólu może przyczyniać się także podłoże kiepskiej jakości – chodzi tu głównie o materace poliuretanowe lub bonelowe, które na rynku zastępowane są przez innowacyjną technologię. Najczęściej wybieranym materacem na chory kręgosłup jest produkt termoelastyczny. To właśnie ta pianka powoduje, że możemy swobodnie oddać się błogiemu relaksowi, jednocześnie zmniejszając napięcie mięśniowe i dostosowując się do pleców, dając im solidne i stabilne podparcie. Materace termoelastyczne jako jedyne na rynku reagują na temperaturę ciała użytkownika, otulając go do snu i dając wrażenie odpoczynku na chmurce. Innym produktem, na który warto zwrócić uwagę, są podłoża ortopedyczne, o których wspomnieliśmy na samym początku. Są przeznaczone nie tylko dla osób, które mają największe potrzeby zdrowotne, ale także dla tych, które mają wysokie oczekiwania względem materacy.

Materac dla seniora

W przypadku materacy na chory kręgosłup nie sposób nie wspomnieć o produktach przeznaczonych stricte dla seniorów. To głównie osoby w podeszłym wieku borykają się ze szczególnie uciążliwymi schorzeniami pleców, dlatego warto rozważnie podejść do tematu, jakim jest wybór odpowiedniego podłoża do spania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by materac był wysoki i posiadał dość grubą warstwę lateksu lub pianki – materiały te są dość elastyczne i dają podparcie punktowe. Co więcej, niezbędny będzie prawidłowo dobrany stelaż, dzięki któremu całość pozwoli na komfortowy wypoczynek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button