Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Łóżko 140 czy 160? Jaka szerokość łóżka dla dwóch osób?

Łóżko 140 czy 160? Jaka szerokość łóżka dla dwóch osób?

Choć zdecydowanie częściej zwracamy uwagę na to, by dobrać odpowiednie komponenty materaca do naszych wymagań i oczekiwań, to jednak jego rozmiar ma równie duże znaczenie – od niego bowiem zależy, czy będziemy wypoczęci po nocnym śnie. Warto zatem pamiętać, by myśleć nie tylko o przestrzeni, którą możemy poświęcić łóżku, ale też o tym, czego potrzebuje nasze ciało. Jak sprawa wygląda w przypadku podłoża dla pary? Jaka szerokość łóżka dla dwóch osób będzie odpowiedniamaterac 140 czy 160? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Jak wybrać rozmiar materaca?

Istnieje kilka czynników, o których trzeba pamiętać, dobierając rozmiar materaca. Czy rozmiar materaca ma znaczenie? Otóż oczywistym jest, że w przypadku zbyt małego łóżka komfort wypoczynku będzie marzeniem ściętej głowy. Wystarczy wyobrazić sobie zasypianie z kończynami wystającymi poza przestrzeń materaca – to gwarancja pobudek w nocy ze ścierpniętymi nogami. A przecież nikt z nas nie chce do tego doprowadzić, bo zależy nam na tym, by każdy dzień zaczynać z energią do działania. Jak zatem wybrać rozmiar materaca? Trzeba brać pod uwagę zarówno nasz wiek, jak i wzrost. Te dwa czynniki są nierozłączne w szczególności w przypadku nastolatków – musimy bowiem pamiętać, by patrzeć nie tylko na aktualne wymiary ciała, ale myśleć przyszłościowo. W tym wieku nastolatkowe wciąż rosną, a materac ma być inwestycją na kilka kolejnych lat, nie miesięcy.

Rozmiar materaca do spania – jaka szerokość łóżka dla dwóch osób?

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów materacy, każdy o nieco innym przeznaczeniu. W przypadku podłoży jednoosobowych zazwyczaj stawiamy na mniejszą szerokość – od 70 cm do 100 cm, pozostając przy długości 200 cm. Gdy mamy do czynienia z łóżkiem dla dwóch osób, będziemy decydować się raczej na rozwiązania, których szerokość zaczyna się od 140 cm. Trzeba bowiem pamiętać, że co do zasady na jedną osobę przypadać będzie co najmniej 70 cm szerokości materaca – to optymalny wynik, który pozwala na zachowanie komfortu snu. Dlatego też, gdy wybieramy łóżko dwuosobowe, mnożymy 70 cm przez dwie osoby, w ten sposób otrzymując minimalny wymiar podłoża. Oczywiście, dostępne są także szersze rozwiązania – między innymi łóżko 160×200 czy też 180×200. Wszystkie te podłoża są przeznaczone dla par, a wybór jednego konkretnego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Materac dla pary – łóżko 140 czy 160?

Widząc, jak szeroki jest wybór rozmiarów materacy na dzisiejszym rynku, nieraz zastanawia nas, jaka jest właściwie różnica? Czy 20 cm może zmienić komfort snu o tyle, by warto było się decydować na większe rozwiązanie? To z pozoru niewielka ilość, która może jednak znacząco wpłynąć na poziom naszego wypoczynku. Czasem wcale nie trzeba dużo, by zauważyć różnicę w komforcie zasypiania! Jednak w tym przypadku jednym z głównych wyznaczników finalnej decyzji pozostają nasze możliwości pod kątem przestrzeni. Nieraz marzymy o tym, by mieć ogromne łóżko typu king size, jednak nasza sypialnia nie jest na tyle duża, by była przystosowana do większego materaca. Nawet jeśli zmieścimy go do pomieszczenia, jeśli będzie zbyt duży, może powodować, że przestrzeń optycznie się pomniejszy, przez co będziemy pozbawieni wielu możliwości aranżacyjnych. Dlatego też, zadając sobie pytanie, które podłoże wybrać – łóżko 140 czy 160? Musimy pamiętać zarówno o naszych upodobianiach, jak i możliwościach przestrzeni, która stanie się naszą sypialnią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button