Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Materace lateksowe – zalety

materace-lateksowe

Materace lateksowe – zalety

Dobry sen stanowi podstawę by rozpocząć dzień w pełni sił i z pozytywnym nastawieniem do czekających nas obowiązków. Czynniki zewnętrzne są jednym z głównych rzeczy wpływających na jakość naszego snu. Najważniejszym z nich jest materac.Wiele osób bagatelizuje wybór odpowiedniego materaca do spania. Niestety takie lekceważenie sprawy może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu a przede wszystkim na kręgosłupie. Wybór odpowiedniego materaca jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy się na tym nie znamy. Najlepiej gdyby spełniał wszystkie funkcje odpowiedzialne za dobry sen i był uniwersalny do zastosowania zarówno pod względem wagi ciała jak i upodobań śpiącej osoby. Obecnie na rynku dużą popularność zyskują materace lateksowe, które zapewniają  nam wszystkie wspomniane rzeczy.

Z czego właściwie jest zrobiony materac lateksowy?       

Lateks zbiera się poprzez nawiercenie małego otworu w korze drzewa kauczukowego i pobraniu soku. Następnie nadmiar wody usuwa się poprzez proces zagęszczania. W przypadku stosowania w materacach surowego lateksu jest on dodatkowo mieszany z powietrzem, aby uzyskać sprężystą piankę lateksową. Dodatek lateksu do materacy piankowych nadaje mu stopień odbicia, który jest unikalny dla tego materiału.

Pianka lateksowa stosowana w materacach wykonana jest z białego płynu, który jest efektem późniejszych procesów produkcyjnych.

Wyjątkowość lateksu

Sam lateks znany jest od zarania dziejów i wykorzystywany przez człowieka do różnych celów. Jego właściwości elastyczne i sprężystość znalazły zastosowanie w przemyśle gumowym do wytwarzania opon. Wysoka wytrzymałość na odkształcenie i uszkodzenia sprawia, że jest stosowany również do produkcji pianek, które są głównym wypełnieniem materacy.

Zalety materacy lateksowych

Istnieje wiele plusów tego typu materacy dostępnych na rynku:

  1. Elastyczność materiału

Łatwość dostosowuje się do kształtu ciała śpiącej osoby sprawia, że ciało podczas snu znajduje się w naturalnej pozycji.

  1. Właściwości antybakteryjne i higieniczne

Naturalny sok z drzewa kauczukowego zastosowany w produktach działa antybakteryjnie i antyroztoczowo. Dodatkowo kurz czy pleśń nie gromadzą się w szczelinach materacu dzięki czemu zachowujemy higienę.

  1. Trwałość produktu

Odpowiednio użytkowany materac zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas.  Ten typ stanowi świetne rozwiązanie dla osób o większej wadze ciała.

  1. Miękkość i brak hałasu podczas zmiany pozycji

Dzięki łatwości powrotu do poprzedniej formy, materace są miłe i miękkie w dotyku. Zmiana położenia ciała w nocy nie będzie wywoływać niemiłych dźwięków.

  1. Termoregulacja

System wentylacji wewnątrz materaca lateksowego stanowi o jego wyjątkowości.Naturalny przepływ powietrza sprawia, że zachowanie optymalnej temperatury podczas snu jest łatwe dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na przegrzanie ciała.

  1. Wchłanianie wilgoci.

Możemy zapomnieć o poceniu się podczas snu. System mikroporów skutecznie wchłania wodę przy jednoczesnym zachowaniu higieny i czystości zapewniając właściwą gospodarkę wodną organizmu.

  1. Różnorodność wyboru różnego typu pokrowców dopasowanych do naszych potrzeb i budżetu.

Materace lateksowe nie muszą być drogie, chociaż są stosunkowo nowe na rynku, istnieje możliwość wyboru takiego typu, który spełnia nasze oczekiwania przy zachowaniu wszystkich swoich właściwości.

 

To jednak nie wszystkie zalety materacy lateksowych.  Warto pomyśleć nad droższym ale produktem zapewniającym komfort przez długie lata. Materace KOŁO, która jest wiodącą firmą w produkcji wysokiej jakości materacy oferuje w swoich modelach lateks wykonany w technologii Talalay, który dodatkowo podwyższa elastyczność materacy i szybkość dostosowania się produktu do temperatury śpiącej osoby.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button