Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Wyjątkowość materacy Vita Talalay

materace-vita-talalay

Wyjątkowość materacy Vita Talalay

Vita Talalay jest najbardziej oddychającym, wspierającym, miękkim i komfortowym materiałem na świecie. Materiał ten automatycznie dopasowuje się do ciała. Okrągła, otwarta struktura komórek jest wyjątkowa i nie można jej porównywać z żadnym innym tworzywem. Ta unikalna budowa zapewnia optymalną wentylację i zapobiega wielu problemom zdrowotnym, w tym poceniu.

Czy wiesz, że 60% ludzkiego ciała składa się z wody i że tracimy jej około 500 ml każdej nocy właśnie przez pocenie się? Dobra wentylacja zapewnia skuteczną kontrolę wilgoci i ciepła. Otwarta, okrągła komórka materaca Vita Talalay optymalnie odprowadza wilgoć i ciepło z ciała. Pomaga tym samym spać lepiej, zdrowiej i bardziej higienicznie.

Optymalne wsparcie i miękkość

Doskonałą elastyczność punktową tworzy również okrągła, otwarta struktura komórkowa. Zapewnia to optymalne wsparcie, które łagodzi punkty nacisku w twoim ciele i zapobiega bólowi kości, stawów i mięśni. W tym samym czasie Vita Talalay® jest niesamowicie elastyczna i miękka. Materace Vita Talalay® to przykłady, które łączą doskonałe wsparcie z optymalną miękkością.

Odkrycie lateksu Talalay

Joseph Talalay był człowiekiem, który wynalazł unikalną technologię tworzenia materacy Talalay w 1935 roku. Dzięki opracowaniu procesu technologicznego, która nazwa wywodzi się  od jego nazwiska, powstał nowy rodzaj lateksu. Ten typ miał unikalną, otwartą i okrągłą strukturę komórkową. Ponadto materiał zapewniał optymalną wentylację i doskonałe wsparcie. Dotychczasowy problem pomiędzy zdolnością do podtrzymania prawidłowej pozycji ciała przy jednoczesnym pozostaniu miękkim i sprężystym materiałem, został w końcu rozwiązany. Materace z serii Talalay to nie tylko mechaniczne procesy, ale również prawdziwe rzemiosło i najnowsze technologie.

Najważniejszym surowcem naturalnym używanym w Vita Talalay® jest naturalna guma, wyciągnięta z Heveabrasiliensis, drzewa kauczukowego rosnącego w południowo-wschodniej Azji.

Unikalna formuła

Vita Talalay® jest stosowana w materacach, nakładkach na materac i poduszkach. Wymaga skomplikowanego procesu produkcyjnego, którego duża część wykonywana jest ręcznie. Aby stworzyć produkt końcowy najwyższej jakości, potrzeba nie mniej niż dziewięciu kroków.

Te etapy obejmują mieszanie, napełnianie, tworzenie próżni, zamrażanie, krzepnięcie, wulkanizację, mycie, suszenie, post-wulkanizację, a na koniec wykańczanie. Normalny lateks wymaga znacznie prostszego procesu, ale pod względem jego właściwości nie można go porównać z Vita Talalay®.

Właściwości chłodzące Vita Talalay®

Nadmierne ciepło podczas snu jest największym problemem osób śpiących na materacu z pianki memory. Powodem tego jest fakt, że pianka pamięciowa potrzebuje ciepła oddawanego przez ciało człowieka, aby spełnić wymagania dostosowania się do jego kształtu. Jednak ciężar organizmu ludzkiego powoduje, że komórki ulegają sprężeniu, co ogranicza przepływ powietrza. Przez ograniczenia przepływu powietrza ciepło ciała powraca do materaca, tym samym zwiększając ogólną temperaturę śpiącej osoby. Lateks Vita Talalay® jest 20 razy bardziej oddychająca niż pianka termoelastyczna.

Ta wyjątkowa właściwość wynika z faktu, że struktura otwartych komórek nie ulega kompresji. Naturalna odporność na gromadzenie ciepła Vita Talalay® sprawia, że powietrze może swobodnie wydostać się z wnętrza materaca a organizm nie ulega przegrzaniu. Osoby z nadmierną potliwością nie muszą już szukać chłodniejszego miejsca czy odwracać poduszki na drugą stronę, aby zasnąć w komfortowych warunkach.

Liczne zalety materacy Vita Talalay®

Oddychająca struktura w połączeniu z miękkim komfortem to największa zaleta Vita Talalay®. Materiał chłodzi ciało latem i zapewnia optymalne ciepło w zimie. Lateks Vita Talalay® jest również odporny na bakterie, higieniczny i hipoalergiczny.

Ponadto tworzywo jest trwałe i zachowuje swoją wysoką jakość i właściwości przez wiele lat. Vita Talalay® jest stosowana na całym świecie i znajduje się w czołówce rankingu materaców wybieranych przez konsumentów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button