Darmowa dostawa Premium z wniesieniem!
Porady

Najpopularniejsze trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok.

nowoczesne-wnetrza

Najpopularniejsze trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok.

Rok 2018 niesie za sobą wiele nowych trendów i pomysłów w aranżacji wnętrz. Czasami łącząc się ze starymi stylami, oferuje nam trochę inne spojrzenie na to, co już dobrze znamy. Oto niektóre z najlepszych trendów w wystroju wnętrz, godnych uwagi.

Monochromatyczność – brzmi znajomo?

Dokładnie tak! Monochromatyczne wnętrza są ciągle na topie i mają jeszcze wiele do zaoferowania w kwestii aranżacji. Dla niektórych jeden kolor w pomieszczeniu może wydawać się nudny, ale dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych dodatków wnętrze nabierze charakteru i wyrazu. Słowo pochodzi od greckiego słowa „monochromos”, czyli „z jednego koloru.” Monos oznacza jeden lub sam a chromos – kolor.  Wnętrza monochromatyczne oferują niezwykła estetykę i porządek.  Na pozór proste w układzie, są eleganckie i wyważone. Nic dziwnego, że ten trend zmierza do świata designu! Podczas stylizacji w tym nurcie ważne jest, aby zachować ostrość, a jednocześnie wyrafinowanie. Wypróbować rzeczy i kolory, które nie są przytłaczające, ale jednocześnie bogate i luksusowe.
Monochromatyczne wnętrze to dobry początek dla osób preferujących jaśniejsze wnętrza. To również dobry sposób na wprowadzenie ciemnych kolorów. Czarno-białe zestawienie dobrze łączy się ze sobą, pozwalając na eksperymenty, które nie robią niepotrzebnego bałaganu i wybaczają nieznajomość zasad designu wnętrz. Podczas eksperymentów z wzorami po raz pierwszy. Co więcej, jest to doskonały sposób na bezproblemowe łączenie starych i nowych wnętrz. Pozwala na zachowanie klasycznego stylu, łącząc go z nowymi nowoczesnymi stylami.

Ultra Violet – must have w aranżacji wnętrz

Corocznie Instytut Pantone deklaruje kolor na nadchodzący rok. Tym razem wybrano ultrafiolet, który jest mocnym i jasnym odcieniem fioletu. Ten dynamiczny kolor jest specyficzny i nie współgra z wieloma innymi barwami. Jeśli użyje się go za dużo, może zepsuć wnętrze zamiast go rozjaśnić.

Jak w przypadku wszystkich kolorów, istnieje wiele różnych odcieni fioletu. Począwszy od jasnych liliowych, lawendowych, po ciemniejsze wrzosowe czy śliwkowe, Ultrafiolet można wykorzystać na wiele sposobów.To sprawia, że ​ jest to idealny kolor, który może być stosowany, jako akcentująca barwa w większości wnętrz. Dzieje się tak, dlatego, że można go łączyć z jaśniejszymi wnętrzami i ciemniejszymi schematami kolorystycznymi.Ultrafiolet, czyli Pantone 18-3838, jest złożonym, pięknym odcieniem purpury. Zamiast bycia ostrym kolorem, przesuwa się bardziej w kierunku chłodniejszego końca palety barw. Kojarzy się z oryginalnością, zaradnością i nadzieją, która może przynieść przyszłość!

Świetnie sprawdza się z dodatkami w kolorze brązu lub beżu, takimi jak dywany, poduszki czy wazony. Śliwkowa sofa może być silnym akcentem w salonie, ale można złagodzić jej dominujący wpływ w całym pomieszczeniu dzięki zastosowaniu przyjemnego w dotyku dywanu shaggy w kolorze kremowym. Ważne, żeby takie dodatki nie były krzykliwe, gdyż spotęguje to krzykliwy efekt we wnętrzu. Gładkie przejścia i jednobarwne pastelowe kolory są świetnym wyborem. Aby dodać pomieszczeniu elegancji można zastosować wazon, lampkę czy stolik w metalicznym kolorze. Srebro dobrze wypada w zestawieniu z fioletem, które nadaje wnętrzu odrobinę luksusu i elegancji.

Styl przemysłowy i rustykalny

Dzięki charakterystycznym cechom, takim jak odsłonięta cegła, niedokończone ściany i posadzki betonowe, przemysłowy styl jest tak popularny jak nigdy dotąd!  Z kolei rustykalne wnętrza są podobne w pewnym stopniu do przemysłowych, a główną cechą jest mieszanka ziemskich odcieni i naturalnych akcentów prosto z natury.

Stosowanie przemysłowego stylu do aranżacji wnętrz bierze swoje początki z lat 70tych, kiedy to stare fabryki i magazyny zostały zamknięte i zamienione w pomieszczenia mieszkalne. Nie zwracano wtedy uwagi na dopasowanie wystroju do nowych celów. Zamiast przerabiać i dekorować, pracowali nad stylizowaniem domów i stworzeniem nowego trendu w aranżacji pomieszczeń. Ludzie pragnęli wyeksponować to, co niedokończone zamiast chować czy zakrywać niedomalowane ściany czy odsłonięte rury. Stosowanie elementów z ciemnego metalu czy ciężkiego przemysłowego sprzęt są niezwykle powszechne w tego typu wnętrzach. Szczególnie dobrze sprawdza się on w sypialni z dużym łóżkiem do spania i wygodnym materacem.

Rustykalny wystrój wnętrz ma bardziej kobiecy charakter w porównaniu z typowym wnętrzem przemysłowym. Tutaj znaczenie ma bardziej rzemiosło i rzeczy stworzone ręcznie niż takie, które maja charakter industrialny i noszą znamiona ingerencji maszyn i przemysłu.

W tym wypadku świetnie sprawdza się dywan ręcznie tkany, który jest w pełni wykonany przez ludzkie ręce. Wyjątkowość wyrobu jest cechą, która idealnie wpisuje się w ramy pojęciowe rustykalnego stylu. Dodatkowo połączenie z typowym surowymi powierzchniami jak bielona drewniana podłoga, sprawi, że dywan będzie wyjątkowym elementem w pomieszczeniu.

Kolorowe Kuchnie

Biały kolor zawsze będzie klasyczną paletą dla kuchni. Sama barwa kojarzy się z czystością i higieną, niezwykle ważną w tym pomieszczeniu. Jednak coraz większą popularność zyskują kolorowe kuchnie, będące urozmaiceniem nudnych i typowych białych odpowiedników. Tak samo jak stosowanie ciepłych odcieni drewna, jako zamienniki szafek lakierowanych. Blat w kolorze jasnego dębu czy orzechu będzie nie tylko eko odpowiednikiem zwykłego i najtańszego laminatu, ale także nada pomieszczeniu ciepła i naturalnego wyglądu.

Sprawa wygląda podobnie w wyborze płytek ceramicznych na ściany wokół mebli kuchennych. Już dzisiaj można spotkać różnobarwne szkło zamiast płytek ceramicznych. Niektóre oprócz wyróżniających się kolorów zawierają obrazy lub krótkie teksty, które dodatkowo nadają wyjątkowości kuchni. Monochromatyczność też znalazła swoje miejsce w kuchni, finezyjne połączenie geometrycznych kształtów płytek w odcieniach bieli i czerni też jest ostatnio w modzie. A może bardziej surowy wygląd? Czemu nie! Wystarczy użyć płytek z fakturą przypominający beton w szarych barwach i połączyć go z ciemnymi barwami szafek.

Plakaty i zdjęcia w stylu Moody

Naklejki ścienne, tapety czy plakaty zamknięte w ramach i powieszone na ścianie są przykładem dodatków w stylu Moody. Bardzo popularne w sklepach z dodatkami do wnętrz, gotowe produkty zawierają ponadczasowe hasła jak np. „Live Love Laugh”czy „Nie ma jak w domu”. Fotografia Moody jest klasyczna, elegancka i wyrafinowana, która nie zmienia całego stylu pokoju. Zamknięta, w krótkich znanych hasłach jest bliska dla wszystkich osób. Zachwycające fotografie, użyte, jako celowy elementy, pomagają stworzyć tajemnicze wnętrze. Ten styl, w połączeniu z monochromatycznym wystrojem wnętrza, doskonale się uzupełniają. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z ciemnymi kolorami, które mogą nadać zbyt smutne wrażenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
Call Now Button